TARİHÇE

Lalezar, 1965 yılında Gaziantep’te İbrahim Döver tarafından kurulmuştur. Parekende mağazacılık sektöründe başladığı ticaret hayatında, kısa zamanda büyük ilerleme göstererek yatırımlarını İstanbul’a kaydıran ve imalata yönelen Lalezar, Kadın dış giyiminde sektörün tanınmış markalarından biri haline gelmiştir.

İstanbul Çağlayan’daki 10.000 m²’lik kapalı alandan oluşan fabrikasında ürünlerin tümünü kendisi üreten Lalezar, üretimde kullandığı kumaşların büyük çoğunluğunu gruptaki dış ticaret şirketi aracılığıyla dünyanın en kaliteli markalarından ithal etmektedir. Lalezar’ın yanında firmanın ALEZA ve FERY adlı tescilli markaları bulunmaktadır.

VİZYON

Grup olarak hedefimiz, Ürün kalitesinden asla ödün vermeden yarattığımız markaların Türkiye sınırlarını aşıp uluslararası platformda önemli bir yer edinmesidir.
MİSYON

En iyi trend, en iyi kumaş ve üretimin her aşamasında en yüksek kalite anlayışıyla üretilen ürünlerimizin, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreterek en iyi fiyat ve en iyi servisle sunulmasıdır.